Pomysł na dekoracje do domu

Mandala szablon na nowe pomysły

Pomysł na własnoręczną dekorację do domu kotłował mi się w głowie już od dawna. W moim ogrodzie zawsze znajdą się stare deski, palety czy inne materiały, które tylko czekają na ponowne wykorzystanie. 

W związku z tym, było tylko kwestią czasu, żeby swoje pomysły zrealizować.

Tym razem, zafascynowały mnie szablony mandali, które pomagają w prosty sposób zrobić małe dzieła sztuki. Dostępnych jest wiele różnych szablonów, co nie ukrywam przy moich nikłych zdolnościach malarskich, pozwala mi się wyżyć artystycznie. 

Zobacz też jak w prosty sposób zrobić stylową donicę z transferem dowolnego wzoru na drewnie. 

mandala

Wykonanie

Przycięłam deski na równą długość. Wyszlifowałam elektryczną szlifierką z drobnym papierem. 

W dalszej kolejności pomalowałam lazurą do drewna, co dało ładny matowy wygląd, a dodatkowo zabezpieczyło drewno. Na koniec skręciłam od tyłu przykręcając dwie poprzeczne deski. 

mandala
mandala

Co istotne, aby szablon mandali się nie przesuwał, przymocuj go taśmą malarską. Unikniesz zaburzenia wzoru. Do malowania używam emalii akrylowej, która jest praktycznie bezzapachowa, a dodatkowym plusem jest bardzo krótki czas schnięcia. Poza tym, narzędzia w prosty sposób można umyć wodą. 

mandala
mandala
mandala
mandala

Na koniec, wystarczy pokryć wszystko lakierem w sprayu, choć ja musnęłam jeszcze miejscami sprayem ze złotym brokatem, co rozjaśniło efekt końcowy. 

mandala
  •  
  • 4
  •   
  •  
  •  
  •  
    4
    Shares

Dodaj komentarz