Stwórz własną paletę kolorów

Jak zrobić paletę kolorów

O kolorach można by długo mówić, pod warunkiem, że nie rozmawiasz ze swoim najlepszym przyjacielem płci męskiej. Jak wytłumaczyć partnerowi, o jakim kolorze myślisz wybierając kolor do Waszej wspólnej sypialni. Kolory mają ogromny wpływ na Twoje życie, choć w naszej kulturze nie przypisujemy im zbyt dużego znaczenia. Istnieje nawet dziedzina zajmująca się leczeniem kolorami czyli chromoterapia, która zajmuje ważne miejsce w medycynie chińskiej. To, jakimi kolorami się otaczamy, odzwierciedla nasz charakter, samopoczucie i nastawienie do świata. Ich wybór następuje często podświadomie, ale warto też uzmysłowić sobie, że możemy wpływać na wiele swer swojego życia, modyfikując otoczenie, przedmioty, którymi się otaczamy, a to wszystko za sprawą kolorów. Nawet dla mało wprawnego obserwatora nie będzie zaskoczeniem, że pewne kolory wprawiają go w nastrój relaksacyjny, a inne rozdrażniają. 

Działanie niektórych kolorów:

żółty i różowy – idealny na stany depresyjne i o obniżonym nastroju. Kwiaty i elementy wystroju w tych kolorach na pewno poprawią humor

niebieski – to kolor dla odchudzających się. Talerze i dodatki kuchenne powinny poskromić nieopanowany apetytsmiley

zielony – uspokaja, łagodzi podrażnione nerwy. Wprowadzi w stan relaksu i odprężenia. Nie przesadzać z intensywnością.

fioletowy – łagodzi rozkołatane nerwy, ale też doskonale wpływa na swerę umysłową poprawiając koncentrację i zwiększając kreatywne myślenie. 

Nie wiem jak Wy, ale ja najlepiej czuję się w bieli, czerni, odcieniach szarości i różu. Te kolory mnie odprężają i ułatwiają pozbierać myśli.Jednak kiedy jestem na siłowni, moje kolory to intensywny róż i niebieski. Gdy pracuję, otaczają mnie intensywne fiolety. 

Zawsze myślałam, że kolory to nie jest dla mnie obcy grunt, do czasu gdy wzięłam do ręki katalog koloru "białego" jednej z firm oferujących farbyi stanęłam przed dylematem jaki biały kolor wybrać do swojego salonu. I tu się zaczęły schody. 

Zdarza się, że czuję klimat, jaki chcę osiągnąć, ale z całej palety barw trudno wybrać 4-5 konkretnych kolorów. Nieraz utknę i nie wiem jaki jeszcze kolor pasowałby do tego co już wybrałam.

I tutaj z pomocą przyszło mi to proste narzędzie, które oferuje np. aplikacja PicMonkey do tworzenia palety barw w oparciu o zdjęcie, które możemy wybrać czy to z własnej kolekcji, czy też z internetu, które idealnie pasuje do naszej wizji. 

Jak zrobić paletę kolorów w Picmonkey

1. Wejdź na strone www.picmonkey.com i zaloguj się. 

2. Otwórz wybrane przez siebie zdjęcie w opcji Collage.

 

paleta kolorów

 

3. Wybierz Layouts, które najbardziej Ci pasuje. Proponuję Biggie Smalls lub L-egant. Wszystko zależy ile kolorów chcesz wybrać, czy wolisz w pionie, czy w poziomie. 

paleta kolorów

 

4. Kliknij Background i opcję Cell.

paleta kolorów

 

5. Użyj miernika koloru i kiedy odcień będzie najbardziej pasował do Twojej wizji wypełnij nim kwadracik. Postępuj tak przy kolejnych kwadracikach. Gdy już wybierzesz barwę, możesz ją jeszcze dodatkowo modyfikować paskiem nasycenia koloru. 

paleta kolorów

 

 

paleta kolorów

 

  •  
  • 2
  •   
  •  
  •  
  •  
    2
    Shares

Dodaj komentarz