Organizer kopertowy – uporządkuj drobiazgi

Organizer kopertowy

Organizer kopertowy to świetny sposób na uporządkowanie drobnych dokumentów, rachunków, świstków, zapisków i innych tego typu rzeczy. Nie wiem jak Ty, ale ja mam zawsze masę drobnych notatek, karteczek i potrzebnych rzeczy, które plączą się po torebce i szyfladach czekając na odpowiedni moment do posegregowania i ułożenia. Niestety często kończy się to tym, że szukam je po całym domu, a nieraz zdarza się, że już nigdy ich nie znajduję. 

organizer kopertowy

Jednym z zastosowań organizera kopertowego jest przechowywanie rachunków. Wielokrotnie się przekonałam, że są one potrzebne w najmniej oczekiwanym momencie. Przechowuję je z dwóch powodów. Po pierwsze, nigdy ich nie wyrzucam do momentu zanotowania wydatku w programie monitorującym wszystkie koszty jakie ponoszę. Weszło mi to w nawyk, choć nieraz nie jestem na bierząco. Jest to jedno z moich najlepszych przyzwyczajeń ostatniego czasu, jeśli chodzi chodzi o zapanowanie nad swoim budżetem domowym. Podzielę się szerzej tym doświadczeniem w kolejnym poście. Zdarza się jednak, że nie robię tego na bierząco i niektóre rachunki czekają na 'zaksięgowanie'smiley Mam tu na myśli rachunki głównie na bierzące potrzeby, których nie  ma potrzeby przechowywać.

organizer kopertowy

Jest jednak druga grupa rachunków, które warto zachować, ponieważ zdarza się, że mogą się jeszcze przydać. Powodów może być kilka, ale najczęściej jest to reklamacja zakupionych produktów. Wiele rzeczy posiada dwuletnią gwarancję i nieraz nie możemy z niej skorzystać, bo rachunek się gdzieś zapodział lub co jest też możliwe, po prostu na tyle wyblakł, że nie można go już odczytać. Niewiele osób wie, że na przykład kupowane żarówki energooszczędne posiadają gwarancję dwuletnią, a nie jest to mały koszt zakupu. Warto więc wiedzieć gdzie mamy paragon, gdy żarówka się zepsuje, a możemy w ten sposób wiele oszczędzić.

organizer kopertowy

Zdarza się też, że kupiony pod wpływem impulsu pomarańczowy sweter przestaje nam się podobać choć nie zdjęliśmy jeszcze z niego metek. Do miesiąca a nawet nieraz dłużej możemy go zwrócić bez ponoszenia zbędnych kosztów nagłego zakupu. Myślę, że nie jestem jedyną osobą, która znajduje w szafie ubrania z metkami, o których zapomnięliśmy.

Aby się w tym wszytkim nie pogubić, polecam zastosowanie organizera kopertowego, który jest banalny w swojej prostocie i wykonaniu, a może być wykorzystany na wiele sposobów, na przykład na przechowywanie przepisów, artykułów czy innych potrzebnych nam rzeczy.

Potrzebne materiały:

1. Segregator A5

2. Koperty A5

3. Dziurkacz

Wykonanie:

Opisujemy koperty, możemy to zrobić przy pomocy drukarki, ręcznie lub oklejając etykietą. Jeśli chcemy zrobić nadruk w Wordzie, otwieramy nowy dokument i wybieramy potrzebny nam format, w tym przypadku będzie to A5. Gdy już mamy gotowy tekst, przechodzimy do drukowania i tutaj również wybieramy rozmiar wydruku na A5. 

organizer

organizer

Dziurkujemy każdą poszczególną kopertę w odpowiednim miejscu. I tyle. 

organizer

organizer

 

Miłego segregowania smiley

organizer

 

 


  •  
  • 1
  •   
  •  
  •  
  •  
    1
    Share

Dodaj komentarz