Mini storczyk w słoiku Mason

Pomysł na mini storczyk 

Zobaczyłam go w sklepie i po prostu nie mogłam się oprzeć. Mini storczyk we wszystkich możliwych kolorach na pewno jest w stanie rozświetlić każde wnętrze i wnieść radość w te pochmurne zimowe dni. Ja już wywołuję wiosnę właśnie takimi małymi akcentami w swoim domu. Kwiaty są dostępne w sklepie – ja znalazłam je w jednym ze sklepów budowlanych, w malenkich doniczkach i kolorowych osłonkach z magnesem, które można przyczepić do różnych metalowych powierzchni.  Wyglądają słodko i ślicznie, ale z doświadczenia wiem, że aby kwiaty zagościły w naszym domu na dłużej,powinny być w przezroczystych doniczkach, tak aby korzenie miały stały dostęp do światła, dzięki czemu może w nich zachodzić fotosynteza. 

Mini storczyk w słoiku Mason

Postanowiłam wykorzystać zakupione ostatnio słoiki Mason i przesadzić mojego nowo zakupionego storczyka właśnie do takiego pojemnika, co zapewni dostęp światła, pozwoli korzeniom w swobodny sposób się rozrastać i sprawi, że storczyk będzie mnie cieszył dłużej. 

Potrzebne materiały:

1. Mini storczyk 

2. Słoik Mason

3. Ziemia do storczyków

4. Węgiel aktywny

5. Małe kamienie

mini storczyk
 

Wykonanie:

1. Na dno słoika wysyp ok 1/3 pojemności małych kamieni. Kupiłam je w sklepie z artykułami dla zwierząt, są przeznaczone do akwariów (koszt 5 zł). Ich plus to to, że są ładne, różnorodne i czyste. Zapewnią naszemu storczykowi izolację przed bezpośrednik kontaktem korzeni z wodą przez dłuższy czas. 

2. Zmieszaj ziemię z węglem aktywnym, który również jest dostępny w sklepie z artykułami dla zwierząt (koszt ok.10zł ). Aktywny węgiel charakteryzuje się tym, że posiada bardzo dużą powierzchnie chłonną, pochłania z wody substancje toksyczne, neutralizuje jony metali ciężkich oraz chlor obecny w wodzie kranowej. 

Mini storczyk w słoiku Mason

3. Wyjmij storczyk z doniczki i włóż go so słoika na taką głębokość, by przykryć całe korzenie ziemią. 

4. Na koniec delikatnie podlej. Ważne by nie podlewać storczyka zbyt intensywnie, przelane korzenie mogą zacząć gnić. 

 

Gotowe ! 

Mój mini storczyk cieszy mnie gdy pracuję przy biurku. Możesz go postawić w sypialni, w łazience, jeśli tylko dociera tam światło i wszędzie tam, gdzie tradycyjnej wielkości storczyć by był zbyt duży i nieporęczny. 

 

mini storczyk

 

mini storczyk w słoiku Mason

Mini storczyk w słoiku Mason

 

mini storczyk

 


  •  
  • 1
  •   
  •  
  •  
  •  
    1
    Share

Dodaj komentarz