Kocierz – wyjazd na weekend

Kocierz- wyjazd na weekend

Jeśli szukać relaksu i wyciszenia, z dala od miejskiego zgiełku, to idealne miejsce. Można tam się wybrać we dwoje lub z dziećmi, zawsze znajdzie się coś ciekawego do zrobienia, by spędzić miło czas z rodziną lub po prostu odpocząć i nacieszyć oko widokami.

wyjazd na weekend

gdzie na weekend

Mój wyjazd był bardziej z tych służbowych, ale nie obyło się bez chwili wytchnienia i nacieszenia się miejscem. Wokół hotelu nie znajdują się żadne zabudowania, wystarczy tylko ubrać odpowiednie buty i wyruszyć na długi spacer po okolicznych lasach, przez które wiodą szerokie szlaki lub dla lubiących bardziej zaawansowany wysiłek fizyczny, pobiegać na naprawdę świeżym powietrzu.

Kocierz, nazywana też Wielką lub Szeroką Górą wznosi się na wysokość 884 m w głównym grzbiecie Beskidu Małego. Przez Kocierz przebiega szlak turystyczny i rozciągają się z niego piękne widoki na okolicę. Park krajobrazowy najlepiej zwiedzać pieszo lub rowerem, aby w pełni nacieszyć się pięknem natury. Malownicze lasy liściaste dostarczają uroku o każdej porze roku.

wyjazd na weekend

wyjazd na weekend

gdzie na weekend

Zatrzymałam się w Hotel&Spa Kocierz w Targanicach k.Andrychowa. Z Krakowa to ok.70 km i 1,5 godziny jazdy, więc idealna odległość na wyjazd na weekend. Miejsce to zapewnia nie tylko wyśmienite warunki do odnowy i relaksu, ale przede wszystkim stanowi świetną bazę wypadową do pieszych wędrówek. Hotel zapewnia wypożyczalnie sprzętu sportowego tzn. rowerów i kijków do nordik walking, więc nie trzeba brać tego ze sobą.  Dostępny jest również duży park linowy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

gdzie na weekend

Dla chcących zregenerować się, w hotelu jest basen, sauny i strefa ciszy do poczytania książki na leżaku.. Organizowane są też sesje jogi, warto jednak wcześniej dopytać o szczegóły.

Mnie bardzo przypadł do gustu stonowany pokój, w barwach szarości i drewna, z pięknym widokiem na dolinę. Hotel posiada dwie części, główną – gdzie jest część pokoi, centrum odnowy -spa, karczma i bawialnia dla dzieci oraz budynek boczny, w którym znajdują się tylko pokoje.

kocierz

wyjazd na weekend

 

gdzie na weekend

Z chęcią tam wrócę, myślę że nawet zimowa pora będzie sprzyjała spacerom po okolicznym lesie, a później można się wygrzać w saunie i napić grzanego wina w karczmie. Jeśli się zastanawiasz gdzie pojechać na weekend, to miejsce szczerze polecam.

 

  •  
  • 2
  •   
  •  
  •  
  •  
    2
    Shares

Dodaj komentarz