Darmowe zdjęcia – 10 wyjątkowych banków stockowych

Darmowe zdjęcia – zobacz gdzie je znajdziesz

Jednym z głównych składników każdego bloga lub strony internetowej, poza samą treścią, są oczywiście dobrej jakości zdjęcia. Tak, z premedytacją użyłam stwierdzenia "dobrej jakości", ponieważ słabe, niewyraźne i amatorskie zdjęcia nie będą dobrą wizytówką żadnej firmy czy osoby. 

Nie sposób dysponowować wystarczającą ilością zdjęć własnego autorstwa, nawet jeśli posiada się na tyle duże umiejętności fotograficzne, by robić je samemu. Wymaga to nie tylko specjalistycznego sprzętu, oprogramowania, ale przede wszystkim czasu.

Gdzie szukać darmowych zdjęć?

I tu z pomocą przychodzą banki zdjęć stockowych, które oferują nam całą gamę zdjęć i grafik wektorowych z każdej możliwej kategorii. Wśród milionów propozycji napewno znajdziemy coś, co będzie pasowało do naszej strony i branży, w której działamy. Najbardziej popularne to Shutterstock, Depositphotos czy Fotolia.

W poszukiwaniu odpowiednich zdjęć staniemy jednak przed jednym problemem – ceną, którą trzeba zapłacić za tego typu profesjonalne zdjęcia. Banki zdjęć najczęściej oferują wiążące pakiety na zakup zdjęć i rzadko jest możliwość kupienia pojedynczego zdjęcia. Na marginesie, przy małych pakietach lub krótkotrwałych np.miesięcznych, koszt jednostkowego zdjęcia jest wysoki i mało ekonomiczny.

Dla początkującego blogera czy strony internetowej na początku jej funkcjonowania istnieje na całe szczęście wiele serwisów, które oferują darmowe zdjęcia bardzo dobrej jakości. Jest to idealne rozwiązanie, kiedy nie dysponujemy jeszcze środkami, aby zainwestować w swoją działalność, a pozwoli nam to budować markę i z czasem się rozwinąć.

1. Pixabay

Mój numer jeden, jeśli chodzi o darmowy bank zdjęć. Można je wykorzystywać również komercyjnie, nie ma tu rzadnych obostrzeń. Istnieje możliwość odwdzięczenia się autorom, przesyłając im drobne kwoty według uznania przez PayPal.Osobiście, rewanżuję się również przesyłajac własne zdjęcia i udostępniając je innym użytkownikom. 

darmowe zdjęcia                     www.pixabay.com

 

2. FreeImages 

Bardzo bogaty bank zdjęć, które są już na starcie posegregowane w kategorie.Możesz je śmiało wykorzystać na swoim blogu, stronie internetowej lub drukować na różnych nośnikach. Znajdziesz tu napewno coś czego potrzebujesz. 

3. Foter

Strona zawiera ponad 220 milionów zdjęć. Każde zdjęcie zawiera opis, czy można je użyć komercyjnie i modyfikować. Są już gotowe kody zawierające źródło i autora zdjęcia do wklejenia pod zdjęciem w języku html lub jako zwykły opis. To wszystko czego od Ciebie wymagają. Strona zawiera bardzo łatwy sposób wyszukiwania po słowach kluczowych.

bank darmowych zdjęć                 www.foter.com

4. Unsplash

Bardzo dobrej jakości darmowe zdjęcia. Osobiście lubię klimat tych zdjęć, często są one niezwykle artystyczne i wręcz plastyczne. Osobiście jednak trudno mi tam wyszukać szybko to czego potrzebuję, po słowach kluczowych spodziewałabym się iinego efektu. Dużo zdjęć, choć nie tak obszerna oferta jak na poprzednich stronach. Plus, możesz robić ze zdjęciami co chcesz.

5. Barn Images 

Sporo zdjęć różnej jakości, za to można je przerabiać i wykorzystywać według potrzeb. Prośba jedynie o udostępnianie źródła pochodzenia. Na stronie jest też ciekawy blog dotyczący prowadzenia bloga- po angielsku:)

6. Freedigitalphotos

Tysiące darmowych zdjęć do wykorzystania w celach osobistych, biznesowych i edukacyjnych. Jedyne wymaganie to umieszczenie adresu źródłowego potwierdzającego skąd zdjęcie pochodzi. Jedyny minus to to, że darmowe zdjęcia są małych rozmiarów czyli ok 400×299 px. Większe zdjęcia są płatne, a ceny dość wysokie, ale za to istnieje możliwość kupna pojedynczego zdjęcia. 

7. Freepixels

Bardzo duży bank, dobrej jakości zdjęć, które mogą być wykorzystywane również komercyjnie. Zdjęcia mogą być nawet drukowane w magazynach i publikacjach w dużym nakładzie. Licencja wymaga oznaczenia zdjęcia adres źródłowym strony. 

8. Publicdomainpictures

Świetny bank darmowych zdjęć i wektorów w dużym rozmiarze. Można tu znaleść wszystko czego się potrzebuje za darmo, choć można wykonać miły gest w stronę tych profesjonalnych autorów i przelać na ich konto dowolną kwotę za pośrednictwem PayPala. Dodatkowy plus dla tej strony to to, że jest po polsku, co dla wielu ułatwi szukanie i jest po prostu wygodne. 

bank zdjęć darmowych

9. Richandwild

Bank artystycznych zdjęć do użytku prywatnego i komercyjnego. Umieszczenie na publikowanych zdjęciach adresu strony nie jest wymagane, ale mile widziane. Na początku trzeba przesłać swój adres internetowy by subskrybować zdjęcia. W pewnych sytuacjach mogą się przydać tego typu zdjęcia.

10. Dreamstime

Koniec stawki zamyka darmowa sekcja zdjęć na dreamstime, choć nie należy brać pod uwagę miejsca, bo nie jest to ranking pod względem jakości i przydatności. Dostępne piękne darmowe zdjęcia z licencją CCO, czyli do dowolnego użytku. Jedyne wymaganie to uieszczenie adresu strony na dole zdjęcia. Polecam

Zobacz też jak możesz zrobić okrągłe zdjęcie na różne potrzeby. 

okrągłe zdjęcie

 

darmowe zdjęcia stockowe

 


  •  
  •  
  •   
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz